Gotowe spółki
zagraniczne

  • Spółki posiadające aktywny numer VAT EU
  • Otwarcie rachunku bankowego
Header - gotowe spółki zagraniczne

Spółka bułgarska

Spółka bułgarska

Zakładanie firmy w Bułgarii

Planujesz rozwój przedsiębiorstwa w kierunku Europy Wschodniej? Kraj ze stolicą w Sofii za sprawą swojej dogodnej lokalizacji i dobrych warunków dla inwestorów zdobywa coraz większą popularność wśród przedsiębiorców na naszym kontynencie, jak również z Azji, m.in. z Chin czy Turcji. Rozwój biznesu na tym obszarze wymaga poznania lokalnej specyfiki, prawnych regulacji oraz procesu otwierania własnej firmy w Bułgarii, dlatego na zakładanie tutaj swoich oddziałów decyduje się wiele podmiotów we współpracy z zewnętrzną kancelarią.

Przewagi Bułgarii z punktu widzenia biznesu


Państwo oferuje wiele atutów dla inwestorów, tworząc stabilne środowisko do funkcjonowania, a dość szybkie tempo rozwoju gospodarczego pozwala spodziewać się oczekiwanego zwrotu z kapitału. W dodatku bułgarski podatek dochodowy dla biznesu należy do najniższych w całej Unii Europejskiej, co jest niewątpliwie kuszące. Z tego powodu na założenie firmy w tym państwie niekiedy decydują się również małe podmioty, a nawet indywidualni freelancerzy.

Z punktu widzenia inwestorów spoza UE, np. z Chin czy Turcji, istotny jest fakt, że uruchomienie działalności w kraju ze stolicą w Sofii otwiera dostęp do obszernego rynku UE. Co więcej, blisko znajdują się rynki innych bałkańskich państw. Kolejne atuty to dobrze wykształceni pracownicy, których usługi są relatywnie tanie, a także błyskawicznie rozwijający się sektor IT oraz innowacyjnych technologii. Wszystko to sprawia, że założenie firmy w Bułgarii może być zdecydowanie dobrym pomysłem.

Zakładanie własnej firmy w Bułgarii


Procedura otwarcia działalności jest dość łatwa i składa się z kilku kroków. Podstawa to wybór właściwej formy prawnej, znalezienie siedziby oraz ewentualnie zdeponowanie wymaganego kapitału zakładowego. Później należy zarejestrować przedsiębiorstwo, zdobyć numer identyfikacji podatkowej i zgłosić działalność w odpowiedniej izbie handlowej. Widać więc, że z formalnej perspektywy firma w Bułgarii to relatywnie prosta sprawa. Mimo to wielu przedsiębiorców decyduje się na pozyskanie pomocy na tym obszarze i kontaktuje się z wyspecjalizowanymi kancelariami, takimi jak nasza.

Podatki w Bułgarii

Stawka podatku dochodowego w Bułgarii kształtuje się na bardzo korzystnym poziomie i wynosi 10% zarówno w przypadku podatku dochodowego od osób fizycznych, jak i podatku dochodowego od osób prawnych. Jeśli chodzi o podatek VAT, to zasadniczo stawka podstawowa to 20%; przewidziana jest również stawka obniżona – 9% na niektóre towary i usługi oraz stawka 0%. Dodatkowo, do kwoty 25 tysięcy euro istnieje zwolnienie podmiotowe z tego podatku.

EUROCOMPANIES posiada w swojej ofercie gotowe bułgarskie spółki, które nigdy wcześniej nie prowadziły żadnej działalności. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.

« powrót