Gotowe spółki
zagraniczne

  • Spółki posiadające aktywny numer VAT EU
  • Otwarcie rachunku bankowego
Header - gotowe spółki zagraniczne

Spółki offshore

Spółki offshore


Wybór formy prawnej działalności jest fundamentalną decyzją dla każdego przedsiębiorcy. W tym kontekście warto zainteresować się innowacyjnymi rozwiązaniami, a do takich należą podmioty zarejestrowane za granicą, zwane także spółkami offshore. Dlaczego zakładanie biznesu tego rodzaju może być rozsądnym krokiem?

Czym jest spółka offshore?


Tym mianem określa się strukturę prawną z siedzibą znajdującą się poza granicami państwa, w którym w praktyce funkcjonuje dany podmiot. Chociaż formalnie spółki offshore mogą prowadzić operacje na całym świecie, swoje kluczowe procedury i zasoby zazwyczaj umiejscawiają daleko od miejsca głównej działalności.

Zakładanie biznesu w tej formie może być czasochłonne. Trudno się za niego zabrać także bez specjalistycznej wiedzy. Mimo to zdecydowanie warto rozważyć zakładanie spółki offshore z uwagi na liczne korzyści wynikające z prawa i ustawodawstwa podatkowego obowiązującego w miejscu, w którym firma została formalnie zarejestrowana. Państwa o szczególnie preferencyjnym klimacie dla przedsiębiorstw to m.in. Panama, Belize czy Cypr.

Dlaczego spółka offshore może być dobrym wyborem?


Profesjonalne i przemyślane zakładanie spółek offshore zazwyczaj wiąże się z wieloma zaletami dla przedsiębiorców. Jedną z nich jest szansa na ekspansję na nowe rynki oraz większe możliwości otrzymania finansowania z zagranicznych źródeł. Wiele państw, które umożliwiają utworzenie firmy w tej formie, zapewnia wyjątkowo atrakcyjne warunki podatkowe, co przekłada się wprost na znaczne oszczędności finansowe.

Dlaczego jeszcze warto rozważyć zakładanie takiej firmy? Spółka offshore to skuteczny sposób na zabezpieczenie prywatności przedsiębiorcy. W licznych jurysdykcjach informacje na temat właścicieli i dyrektorów są prawnie chronione i niedostępne dla opinii publicznej. Może to być istotne dla osób, które chcą prowadzić działalność biznesową za granicą bez ujawniania swojej tożsamości.

Zakładanie i prowadzenie spółki offshore, mimo iż wiąże się z niewątpliwymi zaletami, wymaga zaawansowanych kompetencji prawnych i finansowych. Z tego względu, jeżeli zastanawiasz się nad prowadzeniem działalności w tej formie, możesz skorzystać z pomocy ekspertów ds. tworzenia firm z siedzibą zagranicą, którzy pracują w naszej kancelarii.

« powrót